21 lutego 2024

Jak skutecznie wynająć lokal użytkowy [poradnik]

Środowisko

Jak zaoszczędzić na rachunku za energię elektryczną?

Środowisko

10 sposobów na to, jak cieszyć się przyrodą i...

Harcerstwo

Jak zostać harcerzem?

Funkcje kierownika drużyny w ZHP

Czym jest BSA?

Czym jest BSA?

Czym jest BSA?

BSA jest organizacją harcerzy zorganizowaną przez Boy Scouts of America (Skautów Ameryki). Jednak BSA nie została założona przez Jamesa Westa, lecz przez Daniela Bearda i Ernesta Thompsona Setona. Seton, angielski przyrodnik i pisarz, założył w 1902 roku luźno zorganizowany program dla chłopców. Podarował także swój podręcznik Baden-Powellowi, który później wykorzystał wiele z jego pomysłów. Bez Setona BSA nigdy nie było takie samo.

Historia skautingu sięga lat 70. XIX wieku, kiedy to oficer armii brytyjskiej Robert Stephenson Smyth Baden-Powell odkrył, że jego oddziały są źle przygotowane do przetrwania podczas drugiej wojny burskiej. W odpowiedzi na to Baden-Powell napisał własny podręcznik "Aids to Scouting". W książce tej kładł nacisk na zaradność, zdolność przystosowania się i cechy przywódcze. Dlatego ruch skautowy jest bezpośrednim wynikiem idei Baden-Powella.

Choć BSA ma wielu członków z całego świata, nadal jest w dużej mierze organizacją amerykańską. Oznacza to, że ważne jest, aby poznać osiągnięcia BSA. W ten sposób można lepiej zrozumieć początki BSA. Założona w 1897 roku organizacja Boy Scouts of America stała się najstarszą organizacją na świecie, służącą milionom młodych ludzi na całym świecie. Zarówno założyciele organizacji, jak i obecni przywódcy są ojcami skautingu.

Po założeniu BSA amerykański ruch skautowy zyskał duże uznanie. Do 1910 roku BSA było sponsorowane przez Williama Randolpha Hearsta. Później Hearst wycofał się ze stowarzyszenia z powodu nieprawidłowości finansowych. Założyciel BSA, Peter Bomus, był pierwszym Naczelnym Skautem, który na krótko wszedł w skład Rady Narodowej BSA. W latach dwudziestych XX wieku organizacja zaczęła się rozwijać w Stanach Zjednoczonych.

William D. Boyce był jedną z najbardziej wpływowych postaci w historii skautingu. Jako chicagowski wydawca szukał sposobu, aby wydostać się z gęstej mgły Londynu. Zwrócił się o pomoc do pewnego chłopca, który pomógł mu odnaleźć drogę. Chłopiec wyjaśnił mu, że jest skautem i odmówił przyjęcia napiwku. W zamian za to chciał spotkać się z Robertem Baden-Powellem i jego sztabem.

W 1919 r. Baden-Powell powrócił do Stanów Zjednoczonych i poprowadził w Central Parku wiec poparcia dla generała Johna J. Pershinga. Niestety, wiele zastępów składało się po powołaniu skautmistrza do służby wojskowej. W 1920 r. zmieniono strukturę hufca, ograniczając jego wielkość do 32 harcerek, wprowadzając stanowisko starszej patrolowej i komitet hufca. Ponadto utworzono program Girl Guides of America i Veteran Scout. W latach trzydziestych XX wieku pierwsi płatni komisarze rad pierwszej klasy zostali wybrani na kierowników skautowych. Był to wczesny program rozwoju zawodowego dla nowych kierowników skautowych.

BSA uhonorowała również każdego prezydenta USA tytułem honorowego prezydenta. Na przykład były prezydent Theodore Roosevelt został mianowany Naczelnym Obywatelem Skautów. Theodore Roosevelt został mianowany honorowym wiceprezydentem. Gifford Pinchot został mianowany Naczelnym Strażnikiem Lasu. To tylko kilka z ważnych postaci w historii skautingu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o BSA i jej filantropii, zapoznaj się z poniższymi linkami.

Baden-Powell był znany ze słynnej wyprawy Mafeking w Afryce Południowej. Jego podręcznik, "The Scout's Own Scout Handbook", okazał się pomocny dla angielskich chłopców. Po tej przygodzie zebrał 20 chłopców i zabrał ich na wyspę Brownsea, osłoniętą zatokę u wybrzeży Anglii. Chłopcy spędzili tam dwanaście dni. Tam dowiedzieli się o nowym rodzaju skautingu.

Wiele kobiet odegrało istotną rolę w kształtowaniu ruchu skautowego, a ich wkład w rozwój organizacji harcerskiej nie powinien być pomijany. Kobiety odegrały też ważną rolę w kształtowaniu przyszłości organizacji. Angażując się w działalność harcerską, możesz mieć pozytywny wpływ na życie młodych ludzi. Pamiętaj, że kobiety mogą równie dobrze jak mężczyźni kształtować dobry charakter. I pamiętajcie, że nigdy nie jest się za starym, by zostać harcerzem!

Jednymi z najważniejszych postaci w historii harcerstwa są założyciele skautingu kubowego i pierwszy afroamerykański orzeł. Najwcześniejszy czarnoskóry zastęp powstał w Elizabeth City, NC w 1911 roku, a Edgar V. Cunningham, Sr. został pierwszym czarnoskórym skautem orlim w 1926 roku. W historii skautingu jest wiele innych znaczących postaci, które wywarły wpływ na organizację.