Zespół Projektu Jamboree w Danii

W połowie listopada członkowie Jamboree Project Team wybrali się do Danii, aby porozmawiać z organizatorami narodowego zlotu duńskich skautów (Jamboree Denmark 2017). W zlocie będzie uczestniczyło 40 000 ludzi, w tym aż 6 000 obcokrajowców. Spotkanie służyło wymianie doświadczeń organizacyjnych przy zlocie, który liczebnością dorównuje światowemu Jamboree skautowemu.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele grup roboczych Zespołu Projektu Jamboree zajmujący się zagospodarowaniem terenu, logistyką, programem, oraz przedstawicielka międzynarodowej grupy kontaktowej. Wszystkie rozmowy obfitowały w szczegóły przydatne przy przygotowaniach do organizacji Jamboree, Duńczycy bardzo chętnie dzielili się wiedzą i doświadczeniem. Członkowie JPT szykują się również do pracy w International Service Team w trakcie samego zlotu w lipcu.

Jamboree Denmark 2017, który odbędzie się w dniach 22-30 lipca 2017 w miejscowości Sønderborg, jest zlotem pięciu duńskich organizacji skautowych, w którym weźmie udział 40 000 osób.