LOGO NASZEJ KANDYDATURY

null

BĄDŹ ISKRĄ!

Długo szukaliśmy motywu graficznego, który połączy dynamikę drzemiącą w Polakach z symbolem Światowego Ruchu Skautowego. Dzięki zaangażowaniu Michała Pośpiecha, architekta i designera, absolwenta Uniwersytetu Śląskiego i Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie powstał wyjątkowy symbol graficzny, który okrążył już cały świat i towarzyszy polskiej kandydaturze do organizacji Światowego Jamboree Skautowego w Gdańsku.

Sercem znaku jest stylizowana na iskrę lilijka – symbol skautingu, nawiązujący do róży wiatrów i kompasu. Kształt i kolorystyka utożsamia znak, jak i całą kandydaturę z Polską: z jej kulturą, tradycją, historią, a także z życiem ludzi związanych z tym krajem.

W logo znalazło się także hasło przewodnie kandydatury, czyli BE THE SPARKTM, Emblemat Światowego Ruchu Skautowego oraz tzw. tagline w oficjalnych językach WOSM: angielskim i francuskim.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Spraw Zagranicznych, wszystkie działania komunikacyjne kandydatury realizowane są zgodnie z wytycznymi marki naszego kraju. Między innymi to jest powodem, że we wszystkich materiałach promocyjnych zachowujemy pisownię nazwy naszego kraju w języku ojczystym, czyli POLSKA 2023.

Logo kandydatury jest zastrzeżonym przez ZHP Europejskim Znakiem Towarowym. Jeżeli chcesz go wykorzystać na dowolnym polu eksploatacji, skontaktuj się z Grupą Roboczą ds. Komunikacji i Promocji JPT pod adresem brand@jpt.zhp.pl.